Naujienos

2007.04.16 Dėmesio - siautėja lietuviškas virusas

Lietuvos interneto erdvėje siaučia virusas „Pykse“, kurio platinimas paremtas „Skype“ žinučių siuntinėjimo pagrindu ir kurį šiuo metu aptinka tik „Kaspersky“ antivirusas, sekmadienį pranešė bendrovė „Elektroninė prekyba ir Ko“

Lietuvos interneto erdvėje siaučia virusas „Pykse“, kurio platinimas paremtas „Skype“ žinučių siuntinėjimo pagrindu ir kurį šiuo metu aptinka tik „Kaspersky“ antivirusas, sekmadienį pranešė bendrovė „Elektroninė prekyba ir Ko“. Pasak įmonės išplatinto pranešimo, atsiunčiama žinutė su turiniu:

„Labas, žiūrėk, kur Sandros foto įmečiau: http://www.papai..ru/foto_galerija/sandra.jpg. Uj, netau sry“. Arba: „Matei kur Sandros foto įdėjo? http://www.papai..ru/foto_galerija/sandra.jpg. Bet čia nesveikai ne tau čia“.

Teigiama, kad vartotojui paspaudus ant nuorodos, atsidaro interneto svetainė adresu: http://pasidulkinam..com/sandra.scr.

Iš šios svetainės bandoma parsiųsti failą Sandra.scr. Vartotojui paspaudus Run, pasileidžia failas ir akimirksniu parodomas paveikslėlis su mergina. Tuo metu virusas patenka į vartotojo kompiuterį ir „Skype“ pagalba plinta per visus „Skype“ kontaktus ir visiems jiems siunčia tokias pat žinutes.

Ar virusas daro kokią kitą ardomąją veiką – nežinoma. Virusas išsiųstas visiems žinomiems antivirusų gamintojams. „Elektroninės prekybos ir Ko“ atstovų manymu, išleisti nauji programų atnaujinimai leis apsisaugoti nuo šio viruso. Remiantis naujausiais duomenimis, virusą aptikti gali atnaujinta „Kaspersky“ antivirusinė programa.

Vartotojai įspėjami neatidarinėti failų su pavadinimu Sandra.jpg, gautų per „Skype“. Gavus tokia žinutę reikėtų informuoti savo draugus, kurie siuntė, kad jie apkrėsti virusu.


atgal į naujienas
Adresas: Vytauto g. 105, Garliava, Kauno raj. Telefonai: +370 551019 AB SWEDBANK LT517300010124588557 AB SEB LT247044060007655003 AB Nordea Bank LT772140030003358632
© 2007 Airnet. Visos teisės saugomos.